
Zombailut - Tummaa paahtoa
3 journalers for this copy...

Journal Entry 1 by Chania from Kokkola, Keski-Pohjanmaa / Mellersta Österbotten Finland on Wednesday, February 9, 2022
Zombailut on humoristisen kevyt, aika-ajoin syvällinen, usein absurdi ja joskus traaginenkin sarjakuvaromani ja matkakirja travellerin reissusta Lattareihin Väli-Amerikan viidakoista Etelä-Amerikan miljoonakaupunkeihin. Vaalion tyyli on sekoitus Crumbin viivaa ja Tuomolan terävyyttä. Hänen tarinansa ovat yhtä aikaa sekä ällistyttävän outoja että täysin uskottavia. Ne ovat vahvasti henkilökohtaisia, mutta pitävät samalla sisällään tietosanakirjallisen informaatiota niin Latinalaisesta Amerikasta yleensä kuin siellä kengännauhabudjetilla matkustamisesta erityisesti.

Journal Entry 2 by Chania at Kokkola, Keski-Pohjanmaa / Mellersta Österbotten Finland on Wednesday, March 23, 2022
Paikoin hauska, hyvinkin rivo, kiinnostavakin jossain määrin parasta antia mielestäni olivat valokuvat.
Osallistun kirjalla "Matkalla maailman ympäri"-haasteeseen, ja valitsen maaksi Guatemalan, jossa en ole käynyt, enkä todennäköisesti tule koskaan käymäänkään.
Osallistun kirjalla "Matkalla maailman ympäri"-haasteeseen, ja valitsen maaksi Guatemalan, jossa en ole käynyt, enkä todennäköisesti tule koskaan käymäänkään.

Journal Entry 3 by Chania at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Wednesday, June 15, 2022
Released 9 mos ago (6/15/2022 UTC) at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland
CONTROLLED RELEASE NOTES:
Onnea synttärisankarille!

Journal Entry 4 by sumako at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Thursday, June 30, 2022
Tuntematonta sarjakuvaa. Kiitos!

Journal Entry 5 by sumako at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Sunday, January 1, 2023
Rasittavaa luettavaa. En ymmärrä, miksi kukaan haluaa reissata Väli/Etelä-Amerikassa.
Yksi totuuksista: "Uskonnot ovat saaneet tapettua enemmän ihmisiä kuin nämä jengit täällä ikinä..." (El Salvador)
Yksi totuuksista: "Uskonnot ovat saaneet tapettua enemmän ihmisiä kuin nämä jengit täällä ikinä..." (El Salvador)

Journal Entry 6 by sumako at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Tuesday, January 24, 2023
Released 2 mos ago (1/25/2023 UTC) at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland
CONTROLLED RELEASE NOTES:
Toivelistahippasin noin kuukausi sitten sarjakuvilla. Lukuiloa!

Journal Entry 7 by
pippis
at Turku, Varsinais-Suomi / Egentliga Finland Finland on Sunday, January 29, 2023


Mikäs madventuresin paperiversio se tämä on... Kiitos koko ylläripaketista, sumako!

Journal Entry 8 by
pippis
at Turku, Varsinais-Suomi / Egentliga Finland Finland on Sunday, March 19, 2023


Tämän ja television idiootti-Madventures-kaksosten johdosta voin vain todeta että sietokykyni tämän tyylisten reppureissaajien suhteen ylittyy noin matkan toisen maan kohdalla. Tällöin tiedetään kaikki reissaamisesta, henkilökohtainen hygienia on unohdettu ja jutuista koetetaan tehdä väkisinkin kummempia kuin ne kotona olisivat.