
Hot dog
by Reijo Mäki | Mystery & Thrillers | This book has not been rated.
ISBN: 9789511307136 Global Overview for this book
ISBN: 9789511307136 Global Overview for this book
Registered by
Soozreader
of Joensuu, Pohjois-Karjala / Norra Karelen Finland on 2/7/2018
This Book is Currently in the Wild!



2 journalers for this copy...

Journal Entry 1 by
Soozreader
from Joensuu, Pohjois-Karjala / Norra Karelen Finland on Wednesday, February 7, 2018


Takakannesta: Turkulaiskapakan lattialla makaa luotien rei'ittämä ruumis: pelätty ja vihattu kulmien kingi on kuollut. Oranssihuppuinen asemies poistuu sanaakaan sanomatta. Kolme vuotta myöhemmin yksityisetsivä Jussi Vares kohtaa kesäfestivaalin pyörteissä vanhan tuttunsa, ex-poliisi Eero Prännin, jolla on uutta tietoa selvittämättömäksi jääneestä veriteosta. Sitten Pränni katoaa jälkiä jättämättä. Kun Vares uppoutuu mystiseen vyyhtiin, on vastassa vaikka mitä. Kohtalokas performanssitaiteilijatar, kurikkalainen gangsteritrio, grillijuhlat joissa käsikranaatti korvaa maissintähkät. Ja neljä senttiä jäänkylmää terästä kohtalokkaan herkässä paikassa.

Journal Entry 2 by
Soozreader
at Joensuu, Pohjois-Karjala / Norra Karelen Finland on Sunday, November 14, 2021


Vares pääsee SAA-hyllyyn odottamaan seuraavaa lukijaa.

Journal Entry 3 by
Soozreader
at By mail / post / courier, A Bookcrossing member -- Controlled Releases on Thursday, November 18, 2021


Released 1 yr ago (11/18/2021 UTC) at By mail / post / courier, A Bookcrossing member -- Controlled Releases
CONTROLLED RELEASE NOTES:
Kuriirin ystävällisellä avustuksella toivelistakirja matkaa seuraavalle lukijalle. Hyviä lukuhetkiä!

Journal Entry 4 by Appelsiini at Lempäälä, Pirkanmaa / Birkaland Finland on Sunday, November 28, 2021
Kiitos toivelistakirjasta!

Journal Entry 5 by Appelsiini at Lempäälä, Pirkanmaa / Birkaland Finland on Tuesday, December 6, 2022
Ihan kelpo Vares -kirja. Tällä kertaa mukana ei ollut niin paljon puuduttavia puujalkavitsejä, kirjan parissa viihtyi aika mukavasti. Kirjan tarina oli myös mukavan erilainen, joka sekin puolestaan piti mielenkiintoa yllä.
Alkuun vähän hämmennyin, olenko jo lukenut tämän, mutta sitten hoksasin että yksi Vares -elokuvahan on käsikirjoitettu tämän kirjan pohjalta, joten se selitti tarinan tutulta tuntumisen.
Alkuun vähän hämmennyin, olenko jo lukenut tämän, mutta sitten hoksasin että yksi Vares -elokuvahan on käsikirjoitettu tämän kirjan pohjalta, joten se selitti tarinan tutulta tuntumisen.

Journal Entry 6 by Appelsiini at Kangasalan uimahalli Kuohu in Kangasala, Pirkanmaa / Birkaland Finland on Sunday, December 11, 2022
Released 3 mos ago (12/11/2022 UTC) at Kangasalan uimahalli Kuohu in Kangasala, Pirkanmaa / Birkaland Finland
WILD RELEASE NOTES:
Kirja vapautuu Kuohun tuulikaappiin. Onnea löytäjälle ja lukuiloa!